Jak dobrać podkład do twarzy? Najlepszy podkład – jaki kupić? Czym się kierować przy kupnie podkładu?

Autor: Basia Smoter


Jak dobrać odpowiedni podkład? Chyba nie ma kobiety, która nigdy nie szukała odpowiedniego idealnego podkładu dla swojej cery. Ale jaką funkcję musi mieć idealny podkład? Po pierwsze podkład musi wyglądać naturalnie i stapiać się ze skórą. Jego właściwości muszą nas w 100% zadowalać. Jedne z nas lubią podkłady bardziej gęste i kryjące, a inne lekkie i rozświetlające. Ale dlaczego nie na każdej z nas ten sam podkład wygląda tak samo dobrze? Są to najzwyczajniej w świecie sprawy indywidualne i ten problem też tutaj poruszę. Prawda jest jedna – aby znaleźć odpowiedni podkład trzeba testować. Każda z nas ma indywidualny odcień i ton skóry, a o potrzebach skóry już nie wspomnę. 




  






Najlepszy podkład do twarzy – jaki podkład kupić?








Dobór odpowiedniego podkładu to nie tylko dobranie koloru – “jasny” czy “ciemny”. Pojawia się również wybór odpowiedniego tonu, czy nasz podkład ma mieć żółte pigmenty, czy różowe? Ale również bardzo ważnym elementem przy wyborze idealnego podkładu jest poznanie jego właściwości. Jest tylko jedna możliwość aby to zrobić – przetestować go. I to nie tylko na kawałku ciała w drogerii ale w domu dzięki próbce. Wiem, co powiecie – nie w każdej drogerii są próbki. Racja. Ale nie wiem czy kojarzycie takie małe plastikowe słoiczki, które już za kilka złotych kupicie w sklepie kosmetycznym? Kosmetyczkom one służą m.in do przechowywania kamyczków, czy innych ozdób do paznokci – na pewno już wiecie o co mu chodzi. W drogeriach są testery i bez problemu możesz sobie zabrać, nie taki tester – ale odlać sobie do słoiczka taką próbkę testera do domu na “raz”. Jest jeszcze jedna kluczowa informacja – dlaczego nie warto dobierać podkładu w sklepie? Ponieważ tam jest sztuczne światło. Światło, w którym wyglądamy zupełnie inaczej niż gdy wyjdziemy na zewnątrz – i bardzo często patrząc w lusterko po testowaniu podkładu w drogerii możemy być zaskoczeni tym jak faktycznie wyglądamy.


  


 


Kolejny istotny fakt, który jest znaczący przy doborze podkładu. Krem. Nie każdy krem nadaje się pod podkład. Niektóre kremy po prostu nie nadają się pod makijaż – nieważne jaki byłby ten podkład cudowny, nieodpowiedni krem jest w stanie zepsuć efekt końcowy. Zbyt ciężki krem jest w stanie całkowicie zepsuć nam wygląd makijażu. Dlatego pod podkład koniecznie wybierz lekkie kremy, a te bardziej “treściwe”, gęste i odżywcze są idealne – ale na noc. 


 


 






Jak dobrać kolor podkładu? 


 


 


Ważne nie jest tylko to, że podkład jest ciemny czy jasny. Nigdy nie testuj podkładu na rękach! Podkład przecież nie jest do rąk – a do twarzy, która de facto od dłoni, czy nadgarstka leży daleko. Skóra twarzy bardzo często jest inna niż skóra ciała. Twarz często jest bardziej jaśniejsza i u słowianek bardziej różowa niż ciało. Ale nie kupujmy różowych podkładów :). Ponieważ w makijażu dążymy do tego aby zrównać koloryt skóry twarzy z szyją i dekoltem. Więc analogicznie podkład powinien być dobierany bardziej do szyi i dekoltu, niż do twarzy. Zasada jest następująca: twarz powinna pasować do naszego tułowia. Więc jeśli twoja cera jest blada, a twoja szyja ma żółte pigmenty to nie powinnaś wybierać bladoróżowego podkładu – bo mimo, że może i współgrałby z Twoją skórą twarzy, która jest lekko różowa to w takim makijażu znacznie odznaczałaby się twarz od szyi i reszty ciała. Na pewno rozumiesz o co mi chodzi :).


 







Idealny odcień podkładu mi nie pasuje?


 





Znacie to? Kiedy już wybierzecie podkład, który pod względem koloru jest idealny to się on: “waży”, roluje, ściera, powstają plamy, przesusza buzie lub po zmyciu makijażu macie nagle na twarzy wysyp nieproszonych gości? Oznacza to, że mimo tego, że wybrałaś podkład idealny do ciebie kolorem, to nie posiada on idealnych właściwości dla Twojej skóry. Matujący podkład, może w widoczny sposób pogorszyć kondycję twojej i tak już bardzo suchej skóry twarzy. Zresztą na temat suchych skórek po nałożeniu podkładu poświęciłam osobny post – wystarczy, że klikniesz. Osoby z suchą skórą nigdy, nie powinny zapominać o peelingowaniu skóry i odpowiednim kremie pod makijaż i na wieczór. Ale o tym wszystkim napisałam we wpisie do którego Was odsyłałam. Jest bowiem jedna prawda: baza która matowi, podkład który matowi i puder matujący – taka trójka na raz spisze się świetnie tylko u osób ze skórą naprawdę tłustą. Suchą skórę i wrażliwców może zbytnio “przesuszyć” i “ściągnąć”. Istotną przyczyną również złego wyglądu podkładu na twarzy jest jego zła aplikacja. Nie każdy podkład super wygląda po nałożeniu go pędzlem, inny wygląda gorzej po nakładaniu palcami – dlatego też ważne jest testowanie podkładu i “poznanie” swoich kosmetyków. Nieraz wystarczy tylko zmienić krem pod podkład, a już efekt który uzyskamy będzie całkiem inny. 





 


Jest to pierwszy post z podkładowej serii, będzie też wpis o sposobach aplikacji. I o całkiem rożnych efektach jakie możemy uzyskać poprzez ich zmianę. Może odkryjecie drugą – bardziej lekką, lub bardziej kryjącą stronę swojego podkładu? Aby nie przegapić tych rewelacyjnych porad i masy innych nowości branży kobiecej musisz do mnie dołączyć i polubić Basia Smoter Blog na Facebooku. A moje życie prywatne i paczki nowości jakie dostaję od firm często pokazuję na moim osobistym instagramie – basiasmoter. Odsyłam też do kilku innych ciekawych wpisów, i do zobaczenia 🙂





> Jak zabezpieczać końcówki włosów przed uszkodzeniami? Czy jedwab faktycznie działa?


> Jak zrobić piękne i trwałe paznokcie hybrydowe? Porady.


Rimmel, The Only 1 Matte Lipstick. Matowa szminka do ust Rimmel. Moja opinia.


> Jak zapuściłam brwi i nadałam im kształtu.


> Przetrzymywanie włosów bez mycia. Jakie daje rezultaty?





 




Podobne posty

Napisz komentarz