Suche skórki na twarzy po nałożeniu podkładu. Sucha skóra twarzy, co robić? Jak sobie z tym radzić? Podkład, krem, pielęgnacja.

Autor: Basia Smoter


Suche skórki na twarzy, to dosyć powszechny problem. Szczególnie teraz, gdy grzejemy w domach, w mieszkaniach mamy suche powietrze a na polu dodatkowo mróz, który jak wiadomo nie sprzyja naszej skórze. Dodatkowo suche skórki są na tyle “przebiegłe”, że w normalnych warunkach ich nie zauważymy. Pojawiają się zazwyczaj w momencie wykonywania makijażu lub jakiś czas po nim. Łuszcząca się skóra na nosie, czole i często też na brwiach to częsty problem. Dlatego dziś o tym jakie są przyczyny suchej skóry i jak pozbyć się schodzącej skóry z nosa, czoła – ogólnie z ciała. 


 

łuszcząca się skóra na nosie


 


 


 





Dlaczego mam suche skórki na twarzy?


 





Suche skórki na twarzy to nie tylko przypadłość osób posiadających z natury suchą skórę. W okresie jesiennym i zimowym suche skórki na nosie, czole, czy policzkach, są zmorą wielu kobiet. Skóra staje się jeszcze bardziej wrażliwa, przesuszona, ściągnięta, łuszczy się i zdarza się, że szczypie. Przyczyną złego stanu skóry jest tutaj przesuszenie spowodowane suchym powietrzem w domu i mroźnym na polu. Ale nie tylko warunki klimatyczne powodują odstające suche skórki na twarzy. Przesuszony organizm – bardzo mało go nawadniamy, bardzo mało jemy pokarmów z tłuszczem omega, bardzo mało spożywamy warzyw. Sama łapie się na tym, że gdy mi zimno nie sięgnę po przekąskę typu plasterki papryki a po gorącą czekoladę i ciacho. Każdy chce się dopieścić – nawet ja, więc nie będę tu nikogo rozliczała ze słodyczy 🙂 ale warto podkreślić, że o ile to nie jest kostka prawdziwej czekolady z dużą ilością kakao – to nic dobrego słodycze nie zrobią naszej skórze, włosom i paznokciom. Wręcz przeciwnie.


 







Suche skórki po nałożeniu podkładu. 


 





Wydaje się, że skóra jest piękna i nawilżona. W momencie nakładania podkładu zauważamy suche skórki, które z każdym kolejnym ruchem pędzla są coraz bardziej widoczne. Skóra na nosie się łuszczy, podobnie jak na czole. Dlaczego po nałożeniu podkładu skóra się łuszczy? Cera sucha, a skórki odstają tak jak właśnie miałyby odpaść. Nie odrywaj i nie zdrapuj tych skórek, to nie pomoże. Chodź kosmetyki, jakimi się malujemy mają dużą role w kondycji naszej skóry i jej poziomie nawilżenia – to w tym wypadku musisz skupić się na właściwej pielęgnacji. Podstawą będzie nawilżanie skóry. Warto więc zrezygnować z bardzo matujących podkładów i pudrów – które dodatkowo wysuszają skórę, hamując w pewnym stopniu wydzielanie sebum.   


 




Jaki podkład na suche skórki na twarzy i łuszczącą się skórę wybrać? 


 





Jeśli już musisz nałożyć podkład i zrobić pełny makijaż, ponieważ źle się bez niego czujesz. Warto dobrać kosmetyki w taki sposób aby były lekkie i nie przesuszały naszej cery. Nie zapominaj o nałożeniu kremu pod podkład. Ja do podkładu dokładam też krem i tak przygotowaną mieszankę nakładam na skórę. Nie polecam nakładać podkładu pędzlem. Skupiłabym się raczej na delikatnym wklepywaniu go gąbeczką lub dłońmi. O pudrze i matowieniu skóry prawie zapominam. Zresztą gdybyście spotkały mnie teraz na chodniku, w sklepie czy gdziekolwiek to z pewnością zauważycie, że z kosmetyków kolorowych mam na sobie tylko tusz do rzęs i lakier do paznokci. I szczerze, czuje się z tym dobrze 🙂 Wiadomo, że po wieczornym spacerze z synkiem czerwony nos i rumieńce są widoczne- ale wtedy ukojeniem dla skóry nie jest podkład – a właściwa pielęgnacja i dieta. A jeśli już mówimy o pielęgnacji skóry suchej to jak zlikwidować suche skórki?  


  


 

suche skórki na twarzy





 




Suche skórki na twarzy jak je zlikwidować?


 


 


Najważniejsza jest pielęgnacja i pewne nawyki, które pozwolą Ci cieszyć się zdrową i odżywioną skórą. Ciepła woda dodatkowo wysusza skórę, która bardziej się spina i łuszczy. Jeśli tak jak ja masz bardzo twardą wodę w kranie, to ogranicz namiętne szorowanie twarzy ciepłą wodą na rzecz przemywania jej płynem micelarnym. Nie zapomnij o nałożeniu po wieczornym oczyszczaniu twarzy bardzo bogatego kremu lub olejku, który nawilży i odżywki cerę. Pijmy dużo wody – czystej wody. Aby nawadniać organizm od środka. Ja osobiście nie mogę stosować kosmetyków z dużym stężeniem witaminy A ponieważ mam jej nadmiar przez to, że leczę się Izotretynoiną. Ale zwykła maść z apteki za parę złotych z witaminą A i E bardzo pomaga wzmocnić skórę, tak samo jak ampułki “rybki” – z których te witaminy się wylewa i można je stosować na twarz, paznokcie czy dodawać do masek na włosy. Bardzo ważne jest też delikatne złuszczanie naskórka. Cały ten proces jest wręcz obowiązkowy – tego co suche i odpada trzeba się bez dyskusji pozbyć. Żaden podkład nie zakryje suchego łuszczącego się nosa. Musimy złuszczyć martwy i przesuszony naskórek, następnie od razu tą skórę nawilżać i odżywiać. Bez tego nawet podkład za 200zł na naszej skórze będzie wyglądał fatalnie. Wspomnę jeszcze raz o wodzie, pomocne są różne filtry które można montować i zmiękczać tak wodę np pod prysznicem. Do mycia twarzy można użyć wody z dzbanka filtrującego – z pewnością będzie lepsza niż kranówka. Tak jak wspomniałam – u mnie jakość wody jest fatalna, więc sama próbuje wielu rzeczy 🙂 








 


Jestem ciekawa czy zauważyłyście u siebie problem ze suchymi skórkami i jakie są Wasze sposoby na pozbycie się skórek i łuszczącej się skóry na nosie?  Idealny krem, podkład, pielęgnacja czy dieta?


 


Jeśli jeszcze nie lubicie, to polecam zalajkować Basia Smoter Blog na Facebooku, tam w pierwszej kolejności dowiecie się o nowy poradach urodowych i nowinkach branży Beauty. A moje życie prywatne możecie śledzić na instagramie – basiasmoter. Jeśli nie widziałyście innych ciekawych wpisów na blogu to odsyłam do paru wybranych:


  


Czy kosmetyki na cellulit działają? Na co zwracać uwagę w walce z cellulitem? 


Dieta na trądzik. Jaka żywność szkodzi najbardziej skórze?


Geometryczne ombre na paznokciach. Najnowszy trend. Inspiracje.


Czy kuracja na gorąco Jantar faktycznie działa na zniszczone włosy?


Darsonval – sprawdzony sposób na wypadające włosy.


Zniszczone paznokcie po żelu i hybrydach. Jak sobie z tym poradzić?







Podobne posty

Napisz komentarz