Jak przyśpieszyć opalanie nóg? Dlaczego nogi się nie opalają?

Autor: Basia Smoter


Nogi nie chcą się opalać – tak, jestem jedną z tych kobiet, które na to narzekają. Moje ręce dużo szybciej opalają się niż nogi. A nogi przy rękach i innych częściach ciała wyglądają bardzo blado. Wiecie dlaczego? Ja doskonale zdaje sobie z tego sprawę i doszłam do wniosku, że może warto ten temat poruszyć. Ponieważ mnie samą to bardzo długo irytowało. A jak już jesteśmy w temacie opalania to zachęcam Was do zerknięcia na wpis, jeśli jeszcze go nie widzieliście  Jak uzyskać ładną opaleniznę, oraz zobaczcie najlepsze produkty do opalania, które dostałam w tym roku.


    

dlaczego nogi się nie opalają





   







Dlaczego nogi się nie opalają? 


 


Wbrew pozorom to nie jest takie skomplikowane. Wystarczy przyjrzeć się dokładniej temu problemowi. Porównajmy nogi z rękami. Ręce u większości kobiet są dłużej eksponowane na słońce niż nogi. Chodzimy w krótkich rękawkach już wiosną, kiedy jeszcze nie pokazujemy nóg i dlatego skóra rąk jest szybciej opalona i inaczej reaguje na promienie słoneczne niż skóra na nogach, którą pokazujemy znacznie rzadziej.


   


 


Drugi istotny fakt to ten, że skórę nóg depilujemy. Bardzo często środki typu pianki, czy żele do depilacji osłabiające nasze włoski i również rozjaśniają skórę. Życia nie ułatwia również częste golenie nóg maszynką do golenia, a co za tym idzie częste złuszczanie naskórka. Podobnie jest gdy chodzimy non stop w obcisłych spodniach, które nie tylko zakrywają nogi – wiadomo, zakryte nogi = nieopalone nogi. Ale przez to też bardzo często skóra na nogach dodatkowo się przesusza. Przesuszona skóra nigdy nie będzie równała się ładnej opaleniźnie. Kolejnym oczywistym faktem, dlaczego nogi nie opalą się tak szybko jak np. ramiona jest to, że np podczas spaceru promienie słoneczne padają pionowa na nasze ramiona i stopy, a na uda i łydki już nie – chyba, że leżymy plackiem. A ja osobiście tego unikam.  


  

 
jak opalić nogi






  


 



Co robić, żeby nogi się szybciej opalały?


 




Nie powiem Ci: nie depiluj się :), ale ogranicz używanie chemicznych produktów do usuwania włosków. Pamiętaj o nawadnianiu skóry od wewnątrz – pij dużo wody, ale też nie zapominaj o nawilżaniu skóry. Nawilżona i odżywiona skóra szybciej “złapie” ładny kolorek. Jeśli chcesz opalić nogi zrezygnuj z codziennego noszenia spodni, czy długich sukienek – zakrywając specjalnie nogi, ponieważ są blade – takim sposobem nigdy ich nie opalisz. Zastanów się też nad tym, czy ta opalenizna na nogach jest Ci faktycznie potrzebna? Na rynku jest teraz masa samoopalaczy, balsamów koloryzujących i sprayów, które nadają skórze pięknego kolorytu i nie brudzą ubrań. Ja sama odkryłam kilka perełek, którymi sobie nigdy nie zrobiłam plam na skórze, a ich zapach jest dużo przyjemniejszy od zwykłych samoopalaczy.


   


 


I już zaczęłam pisać dla Was wpis o moich najlepszych odkryciach związanych z kategorią “samoopalacze”. Jeśli jesteście ciekawe tego, co jest na tej liście i co robić, aby jak najdłużej cieszyć się piękną promienną skórą obserwujcie bloga i upewnijcie się, że lubicie Basia Smoter Blog na Facebooku – ponieważ tam informuję Was o każdym nowym wpisie, a moje prywatne życie możecie śledzić na instagramie – basiasmoter. Jeśli nie widziałyście jeszcze poniższych wpisów to zerknijcie na nie. I do zobaczenia, Basia 🙂


  


 


> Proste, szybkie i ładne zdobienie, które wykonasz sama w domu.


> Przepis na pyszne drinki z arbuzem.



> Dlaczego podkład ciemnieje? To nie tylko wina produktu. 


 












 


Podobne posty

Napisz komentarz