Wybrane wpisy

Wpis

Cera naczynkowa leczenie, czego unikać. Prawidłowa pielęgnacja cery naczynkowej. Trądzik różowaty przyczyny.

Cera naczynkowa to mój koszmar. Mam cerę która momentami totalnie świruje, zdarza się, że jest sucha i odwodniona - z czym próbuje walczyć, a jest to w dużej mierze "zasługa" mojej kuracji anty trądzikowej. Momentami się przetłuszcza, ale stale jest wrażliwa i naczynkowa. Leczenie cery naczynkowej w głównej mierze polega na wzmocnieniu ścianek żył, tak aby te były mocniejsze i nie pękały.  Jest to bardzo ważne, ponieważ w tym wypadku zdecydowanie lepiej i łatwiej jest zapobiegać niż leczeń. Trzeba przyznać, że temat cery naczynkowej jest bardzo rozległy, więc dzisiaj omówimy prawidłowe zasady pielęgnacji cery naczyniowej, a właściwie to czego unikać, a w kolejnych wpisach przedstawię Wam gotowe zestawy kosmetyków zarówno na dzień, jak i na noc, które pomogą Wam okiełznać i polepszyć stan cery naczynkowej.  Ta wiedza jest niezwykle ważna i w dużej mierze oparta na moim doświadczeniu, więc aby nie przegapić tych istotnych i bardzo przydatnych informacji upewnijcie się, że obserwujecie już bloga oraz lubicie Basia Smoter Blog na Faceooku, i mój prywatny instagram - basiasmoter, wtedy z pewnością nie przegapicie żadnych istotnych informacji i najlepszych premier kosmetycznych.
 
cera naczynkowa
 
  

Pielęgnacja cery naczynkowej

 
To właśnie pielęgnacja cery naczynkowej jest kluczowa, ponieważ złe dbanie o tą bardzo wrażliwą i wymagającą cerę powadzi do powstania trądziku różowatego. Trądzik różowaty jest niestety problem 20% społeczeństwa i ma on wiele postaci: od intensywnego rumienia, pękających naczynek, przez cysty oraz wrażliwą i złuszczającą się skórę, nawet po przekrwione oczy. A wszystko zawsze zaczyna się od podrażnienia wrażliwej skóry naczynkowej. Dlatego w tym wypadku tak ważna jak ochrona jest również eliminacja czynników podrażniających skórę.
 
Cera naczynkowa charakteryzuje się tym, że jest bardzo delikatna i cienka, wręcz pergaminowa. Widoczne są na niej nawet najmniejsze zaczerwieniania, ponieważ naczynka krwionośne znajdują się za raz pod skórą. W rezultacie tego naprawdę bardzo łatwą ją podrażnić. A czynniki między innymi takie jak: stres, warunki atmosferyczne, alkohol i nieodpowiednie kosmetyki wpływają bardzo negatywnie na stan skóry, która w efekcie staje się jeszcze bardziej problematyczna. Pielęgnacja cery naczyniowej powinna odbywać się bez udziału kwasów, mocnych peelingów mechanicznych, kosmetyków silnie myjących i zawierających alkohol. Powinna być bardzo delikatna i bogata w składniki aktywne, które korzystnie wpłyną na stan cery naczynkowej np: witaminę C, rutynę, algi morskie, witaminę K, PP czy np miłorząb japoński lub wyciąg z kasztanowca.
  
 

Cera naczynkowa, czego unikać?

  
Wiele czynników może sprawić, że stan cery naczynkowej się pogorszy. Nie powodują one bezpośrednio powstania trądziku różowatego, ale w znacznym stopniu wpływają negatywnie na kondycję wrażliwej skóry. O ile one występują pojedynczo w naszym organizmie i nie wywołają takiej szkody, to jeśli się skumulują mogą znacznie odbić się na stanie cery. Koniecznie jest unikanie wszystkiego co podnosi temperaturę ciała, ponieważ wszystko to w rezultacie powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, zwiększenie przepływu krwi i zaczerwienienia. Bez względu na to czy jest to opalanie na słońcu, czy wylewanie ósmych potów z DVD Ewy Chodakowskiej. To wszystko tak samo podnosi temperaturę ciała i powoduje zaczerwieniania. Zdecydowanie lepszy dla takiej skóry jest delikatny chłód, niż fala gorąca. I dla jasności - nikogo nie zachęcam do bierności w aktywności fizycznej, a raczej do niekumulowania czynników zapalnych. Przedstawiam Wam listę czynników zwiększających napływ krwi do skóry, opracowaną przez doktora Lancera - dermatologa o bardzo szerokiej specjalizacji z ponad 30 letnim stażem.
    
- Ekspozycja na promienie słoneczne i tutaj bez wyjątku, czy jest filtr na naszej skórze czy nie, promienie słoneczne taki sam sposób rozgrzewają skórę. 
- Ekstrema pogodowe: gorąco, zimno, niska wilgotność powietrza.
- Lęk, stres, zakłopotanie, wstyd, frustracja, gniew, nagła zmiana nastroju - wybuchanie śmiechem lub płacz.
- Alkohol, słodzik, gorące dania, kofeina, ostre potrawy, soki cytrusowe.
- Gorące kąpiele, prysznice i sauny.
- Palenie papierosów.
- Intensywny wysiłek fizyczny.
- Silnie stymulujące zabiegi kosmetyczne.
- Zbyt silne pocieranie skóry.
- Nieustanne dotykanie twarzy.
- Leki: aspiryna, ibuprofen, steroidy, opiatowe leki przeciwbólowe, leki rozszerzające naczynka
- Produkty zbyt intensywnie oczyszczające skórę.
- Silnie wysuszające maski.
- Produkty zawierające alkohol.
- Silne substancje zapachowe.
  
 
Składniki powszechnie stosowane w kosmetykach mogą podrażnić Twoją wrażliwą skórę, dlatego w kolejnych wpisach napiszę jakich konkretnie produktów warto unikać. Warto podkreślić, że odpowiednio dobrane do naszej cery kosmetyki powinny nie tylko działać odżywczo, ale przede wszystkim ochronnie i obkurczać naczynka krwionośne. Ponieważ naczynka są w stanie pojawić się na Twojej skórze jak już pewnie wiesz w kilka minut, a wyleczenie ich i usuwanie skutków nieodpowiedniej lub złej pielęgnacji nie jest łatwe i najczęściej kończy się w gabinecie kosmetycznym na zabiegu zamykania naczynek. Może chcecie wiedzieć jak wygląda zabieg zamykania naczynek w gabinecie kosmetycznym? Z miłą chęcią opowiem Wam o tym w kolejnych wpisach. Już teraz Wam zdradzę, że podpowiem również w co warto wzbogacić dietę, aby nie mieć problemu z naczynkami oraz rumieniem, i przedstawię obiecane i sprawdzone prze zemnie zestawy kosmetyków do cery naczynkowej. Jeśli będziecie obserwować bloga, lubić Basia Smoter Blog na Facebooku i obserwować mój prywatny profil na instagramie - basiasmoter, to z pewnością nie przegapicie tych istotnych i ważnych informacji. Tradycyjnie odsyłam Was również do innych ciekawych wpisów. Buziaki, Wasza Basia.
 

Rozdwojone końcówki, wypróbuj strzyżenia gorącymi nożyczkami. Efekty. 
Najlepsza domowa maseczka na przebarwienia i niedoskonałości.
Jak wygładzić puszące się włosy w kilku krokach.
W jakim wieku rozpocząć skuteczną pielęgnację twarzy?
Podrażnienia po goleniu. Jak z tym walczyć? Sposób na czerwone kropki.
> Skuteczna maseczka na wągry, którą przygotujesz w domu w 20 sekund.
Najczęstsze problemy z hybrydą. Poznaj ich rozwiązanie.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Bardzo dziękuje za każdy komentarz :)

Instagram

Napis: Jestem na Instagramie
@Basiasmoter