Wybrane wpisy

Wpis

Czy to normalne, że dziecko jest minimum raz na 2 miesiące chore? Niecodzienne pisanie, rzucanie palenia. Detreomycyna maść - Prywatka #5

Kolejna prywatka i kolejny tydzień za nami. Nie do wiary jak ten czas leci. Miały być wpisy na blogu codziennie, ale musiałam wykorzystać opiekę na dzieckiem i zrobić sobie wolne. Chore dziecko potrafi wywrócić świat i plany całkowicie do góry nogami. Udało mi się za to częściej publikować wpisy na Instagramie - basiasmoter  i na Basia Smoter Blog na facebooku - wpadajcie jeśli Was tam jeszcze nie ma. Czy to normalne, że dziecko w przedszkolu choruje minimum raz na dwa miesiące? We wtorek na Mikołajkach chwaliłyśmy ze znajomą nasze dzieciaki, że nie chorują już tyle i masz psi los - Olaf następnego dnia był cały zakatarzony. A teraz? O ironio losu ma dodatkowo - ranę/strupka/opryszczkę pod nosem. Moje małe biedactwo :(.
 
detreomycyna maść dla dziecka do nosa
 
 
 

Detreomycyna maść dla dziecka do nosa.

 
Lekarka przepisała Olusiowi detreomycynę, zdziwiło mnie to bardzo i długo się wąchałam czy smarować twarz Olusia tym lekiem. Maść detreomycyna na trądzik sama stosowałam. Jest to jedna z niewielu maści, która mi pomagała. Działa m.in na bakterie gram dodatnie i ujemne - ma wysokie spektrum działania, ale w ulotce jak byk piszę - nie stosować u dzieci i u młodzieży do 18 roku życia. Jako, że chłopków wysłałam samych do lekarza, a ja w tym czasie próbowałam doprowadzić dom do porządku - maść zauważyłam dopiero gdy Kuba i Olaf wrócili z apteki. Nie jestem pewna, czy robię dobrze dając Olusiowi tą maść pod nos i do nosa - ale przecież czymś tą opryszczkę i ranę od smarkania wyleczyć trzeba.  Pamiętam, że ta maść bardzo ładnie goiła moje zmiany na twarzy, trądzik i stany zapalne - ale przecież ja jestem dorosła, a maść tak jak pisze w ulotce nie jest przeznaczona dla dzieciaków. Sama nie wiem co robić, mam mętlik w głowie. Ale przecież, gdyby ten lek by taki niebezpieczny dla dzieci to nie przepisywali by tej maści lekarze m.in na gojenie pępka niemowlakom czy zapalenie siusiaków chłopcom. W końcu wydaje mi się, że chodzę do jednej z lepszych lekarek w Wadowicach - a uwierzcie w naszym regionie o dobrego specjalistę bardzo ciężko. Mam nadzieję, że detreomycyna do nosa pomoże Olusiowi. A nam zapowiada się nam kolejny tydzień we dwoje.
 
 

Niecodzienne pisanie w grudniu. Jak rzucić palenie? 

 
I tak oto miałam pisać codziennie, a będą raptem dwa wpisy w tym tygodniu. Pierwszy z moją metamorfozą - ale jego już pewnie widzieliście. Dodatkowo Kuba chce ograniczyć/rzucić palenie i przeszedł po raz kolejny na elektronicznego papierosa. Chodź moim zdaniem elektryczny papieros nie pomaga w rzucaniu - ale, ja nigdy nie paliłam i nigdy nie rzucałam, więc nie jestem specjalistką w tej dziedzinie. Za to Kuba mógłby o rzucaniu palenia pisać bloga ;).  Ale z dwojga złego, bylebym już nie czuła od niego smrodu papierosów niech pali tego elektronicznego. Nienawidzę zapachu tytoniu. Nie ma nic gorszego niż całować się z popielniczką, i te śmierdzące ciuchy w które nie da się wtulić. Pomyśleć, że Jakub już ponad rok nie palił po czym znowu zaczął...  A jak wygląda Wasz stosunek do palenia i palaczy? Palicie papierosy? Rzucacie? Czy udało się rzucić palenie Waszym bliskim, może Wam? Jak skutecznie rzucić palenie? Czekam na Wasze komentarze. 
     
 
jak zrobić popcorn w domu
     
  

Wczoraj byliśmy na roczku Lilianki. Nie mogę uwierzyć jak te dzieciaki szybko rosną. Przecież Olaf miał roczek "wczoraj", a w pierwszej prywatce mogliście zobaczyć już jego 4 urodziny. A teraz leżą obok mnie dwa przystojne brązowookie chłopaki i oglądamy bajki. Muszę Wam powiedzieć, że mimo tego że jest teraz coraz więcej ogólnodostępnych bajek to ciężko wybrać jakieś mądre, czegoś uczące i wnoszące coś w życie. Odnośnie oglądania - wczoraj wieczorem oglądaliśmy z Kubą film, który ma już 23 lata - raptem 3 lata mniej niż my. Kuba miał wczoraj 26 urodziny, a moje urodziny są 14 grudnia. Jednak najbardziej z Nas zestarzał się Harrison Ford, który ma już 74 lata. Mówię tutaj o filmie "Ścigany". Czas dopada każdego... Mi powoli włącza się rozmyślanie i histeria nad faktem, jejku - już za kilka dni będę bliżej 30 niż 20. A Wy ile macie lat? :) 
 
 
A na koniec podsyłam klika linków, niech dzisiaj przy okazji detreomycyny będą w temacie trądziku:
> Bolące pryszcze, podskórne grudki - skąd to się bierze?
> Aknenormin opinie - tabletki na trądzik.
> Trądzik na plecach. Co pomaga?
> Dieta na trądzik. Czego nie jeść? A co można?
> Czy trądzik po Izoteku wraca? Historia Gabrysi.
> Domowe sposoby na pryszcze. Co działa i jest sprawdzone?
 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Bardzo dziękuje za każdy komentarz :)

Instagram

Napis: Jestem na Instagramie
@Basiasmoter