Wybrane wpisy

Wpis

ZOO Kraków jak dojechać? Atrakcje dla dzieci. Jakie zwierzęta są ZOO w Krakowie? Wycieczka i zwierzęta oczami dziecka.

Jak wiecie tydzień temu byłam z chłopakami w Zoo w Krakowie. Zresztą zdjęcia z wycieczki mogliście zobaczyć na moim profilu na Instagramie (basiasmoter) i Fanpage bloga  ( Basia Smoter Blog) - jeśli jeszcze nie obserwujecie i nie lubicie to koniecznie to zmieńcie :) Niedługo tam właśnie będą dla Was naprawdę fajne niespodzianki. Pogoda na wycieczkę nam się udała. Nie było za ciepło, raz za czas na niebie pojawiały się chmurki - było idealnie. Za to dojazd do ZOO w Krakowie w weekendy jest tak beznadziejny, że hej.

kraków Zoo zdjęcia


  

Jak dojechać do ZOO w Krakowie?

 
Oj jeśli będziesz miał takie szczęście jak my to nie dojedziesz szybko :) W korku na parking staliśmy dwie godziny. Trafiliśmy na słoneczną, wakacyjną niedzielę, więc masa ludzi zapragnęła zwiedzać ZOO. Przyznam szczerze, że ludzie mieszkający niedaleko ZOO w weekendy muszą ładnie przeklinać, gdy w korku do swojego mieszkania musza stać ponad godzinę. Ale kolejka na parking to nie jedyna kolejka przez którą musieliśmy przebrnąć. Staliśmy również prawie godzinę w kolejce po bilet do kasy aby wejść do ZOO :) W tym momencie tak bardzo chciałam rozwiązać strawę internetowo - jak na blogerkę przystało i kupić bilety Online - ale nic z tego :) 

 

Ile kosztuje bilet do Zoo w Krakowie?

 
Cena biletu do ZOO to 18zł - jest to cena biletu normalnego. Małe dzieciaki, czyli Olafek jako jeszcze trzylatek wchodzi za darmo. Są też bilety ulgowe za 10zł dla uczniów, studentów, emerytów i rencistów ;) . Oczywiście najbardziej opłaca się kupić bilet roczny, ale na raz dla dwóch osób to jednak jest wydatek. 
 

jak wygląda lama

Kraków ZOO

pingwin w zoo
  

ZOO w Krakowie, opinie.


W Krakowskim ZOO jest masa zwierząt zaczynając od tych najgroźniejszych tygrysów i wielkich żyraf, przez sympatyczne małpki, po urocze i jedyne w swoim rodzaju pingwiny. I to właśnie pingwiny zdobyły nasze serca. Spędziliśmy chyba 30 minut na wpatrywaniu się w te uroczę zwierzątka. ZOO jest idealnym pomysłem na wycieczkę z dzieckiem. Przyznam szczerze,  że idei cyrku ze zwierzętami nie popieram, natomiast ZOO wydaje mi się bardziej humanitarne. A Olafek? Był szczęśliwy, że mógł widzieć tyle zwierzątek: rybek, ptaków, wielkich kotów, małpek i nawet wydr czy węży. Ja sama nie wiedziałam, że wydry są takie sympatyczne i sprytne. Chciałam zobaczyć wilka, ponieważ nigdy w życiu jeszcze tego zwierzęcia nie widziałam. Niestety spał w rogu wybiegu - może następnym razem się uda. 
  

  

kraków zoo zdjęcia pingwinów

wielbłądy na żywo

Zoo kraków cena

zebra w zoo

krakowskie zoo

słoń w zoo

 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Bardzo dziękuje za każdy komentarz :)

Instagram

Napis: Jestem na Instagramie
@Basiasmoter