Wybrane wpisy

Wpis

Depilacja brazylijska. Jak wygląda depilacja miejsc intymnych u kosmetyczki. Bikini brazylijskie w salonie. Opinie i efekty.

Po poprzednim wpisie o tym jak golić miejsca intymne byłyście zainteresowane jak wygląda depilacja miejsc intymnych woskiem u kosmetyczki. Ja też zdeklarowałam się, że Wam o tym opowiem z punktu widzenia trochę kosmetyczki, trochę klientki. Depilacja woskiem to standardowy zabieg u kosmetyczki, możemy sobie wydepilować: wąsik, pachy, nogi czy miejsca intymne. Sama depilacja brazylijska trwa około 30minut i nie jest to czas przepełniony miłością.

jak wygląda depilacja brazylijska

 
 

Co to jest depilacja brazylijska?

Depilacja brazylijska jest to depilacja woskiem miejsc intymnych. Jest to tak zwana depilacja głęboka. Mowa tu o całkowitym pozbyciu się włosków zarówno z wzgórka łonowego, warg sromowych i okolic odbytu.
 

Jak wygląda depilacja woskiem miejsc intymnych w salonie kosmetycznym?

 
Przed zabiegiem kosmetyczka powinna zaproponować Wam przemycie się - i jest to zupełnie naturalne. Powinna również dać Wam jednorazową bieliznę(stringi), którą będziecie mieć podczas wykonywania zabiegu. Każda wykwalifikowana kosmetyczka z praktyką wiele razy widziała kobiety w takiej sytuacji - zresztą sama jest kobietą i nie ma czego się wstydzić. Wspomnę tutaj, że zabieg depilacji brazylijskiej jest coraz bardziej popularny tak samo jak usuwanie włosów łonowych i depilacja miejsc intymnych przy użyciu lasera. Tak naprawdę to jak będziesz wspominała swój pierwszy zabieg depilacji miejsc intymnych w dużej mierze zależy od salonu i kosmetyczki, która będzie wykonywała depilację. Dlatego warto wybrać miejsce w którym wiesz, że będzie intymnie i będziesz czuła się tam bezpiecznie. Podobnie jak u ginekologa - nikt nie daj Boże, nie będzie wchodził do pokoju, który powinien być osobno wydzielony.  Tak jak wspomniałam wszystko zależy od kosmetyczki, jeśli jesteś spięta a domyślam, że jeśli to będzie pierwsza depilacja możesz być istnym kłębkiem nerwów i obaw - kosmetyczka powinna starać się rozluźnić atmosferę. 
 

Czy podczas depilacji miejsc intymnych trzeba się całkowicie rozebrać?

 
Podczas bikini brazylijskiego nie jesteśmy całkowicie nadzy. Oczywiście rozbieramy się do połowy a nasze miejsca intymne są w części chronione przez jednorazową bieliznę, którą kosmetyczka będzie odchylała w momencie, gdy będzie depilowała określoną część włosków. Nie ma tu aż takiego oblicza nagości jak u ginekologa. Kosmetyczka najprawdopodobniej będzie prosiła Cię o pomoc podczas zabiegu. Spokojnie, nie chodzi tu o podgrzewanie wosku a np przytrzymanie na chwilkę bielizny lub naciągnięcie skóry. Jeśli chodzi o depilację miejsc intymnych jest ona przeprowadzana na leżąco. W momencie gdy kosmetyczka wykonująca bikini głębokie (depilacja okolicy odbytu) będzie prosiła o zmianę pozycji na bok lub przyjęcie innej wygodnej zarówno dla Ciebie jak i dla niej pozycji.
 

Jak przygotować się do depilacji brazylijskiej?

 
Idealna długość włosów łonowych do depilacji woskiem to około 0,5cm. Wtedy włoski powinny mieć dobrą przyczepność i ładnie się wyrywać. Ważne jest też pozytywne nastawienie. Każdy zdaje sobie sprawę z tego że depilacja jest odczuwalna i boli. Dla kosmetyczki nie będzie niczym nowym fakt jeśli krzykniesz lub sobie przeklniesz.
  
 

 
 

Depilacja woskiem miejsc intymnych w ciąży.

 
Istnieją różne przeciwwskazania do depilacji woskiem. Np ja teraz podczas kuracji izotretynoiną ze względu na bardzo słabą, wręcz pergaminową skórę nie mogę poddawać się temu zabiegu. Ale np w ciąży jeśli wykonywałaś już wcześniej zabiegi depilacji i Twoje włoski są bardzo delikatne i mało widoczne a ciąża przebiega pomyślnie możesz wykonać depilacje brazylijską. 
 

Skutki uboczne tabletek Axotret - Izotretynoina.
 

Czy po depilacji woskiem włosy odrastają?

 
Odrastają, ale odrastanie ich trwa dłużej - ponieważ wyrywane są z cebulkami. Skóra po depilacji będzie również dłużej idealnie gładka. Faktem jest to, że włosków będzie mniej i będą słabsze. Więc jeśli ktoś pierwszy raz się zdecydował na depilację woskiem to drugi i kolejny raz będzie dużo mniej bolesny, a zabiegi będą mogły być wykonywane w dłuższym odstępie czasu. Zabieg depilacji bikini lub np pach jest świetnym rozwiązaniem szczególnie w okresach letnich, kiedy odkrywamy coraz więcej. Cena depilacji brazylijskiej w salonie kosmetycznym to koszt około 50zł.
 
 
Jeśli macie jakieś pytania odnośnie depilacji brazylijskiej zostawcie komentarz. A ja jestem ciekawa czy ktoś z Was depilował woskiem miejsca intymne? Jakie są Wasze wrażenia? 
 
 

Zapraszam do przeczytania innych równie ciekawych wpisów:
Jak i czym golić miejsca intymne? 
Maszynka do golenia - czy faktycznie można jej używać tylko jeden raz?
Jak szybko ujędrnić skórę w domu?
Lampa UV do paznokci, czy jest bezpieczna dla zdrowia?
Jak wygląda wyrwanie zęba? Ekstrakcja zęba mądrości

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Bardzo dziękuje za każdy komentarz :)

Instagram

Napis: Jestem na Instagramie
@Basiasmoter