Wybrane wpisy

Wpis

Cała prawda o programie 500zł na dziecko. Patologia 500+. Nie stać Cię na spodnie, nowe buty, alkohol? Zrób sobie dziecko dostaniesz 500zł.

500zł na każde dziecko, ale nie dla mojego Olafka - tego tematu tutaj poruszać nie będę. Właśnie przeczytałam bardzo ciekawy artykuł o programie 500+ i o tym do kogo takie środki trafiają. W jaki sposób te pieniądze będą wydawane w rodzinach to już nie moja sprawa - a może moja? Bo jakby nie było płace podatki i nie chce sponsorować alkoholizmu, patologii i rozczarowań dzieci. 
 
ile się czeka na 500 zł na dziecko

  
 

Kto dostaje 500zł na dziecko?

 
500zł na dziecko dostaje m.in 16 letnia Dżesika  - mama dwójki dzieci, więc co miesiąc na jej konto ląduje 1000zł. A właściwie nie na jej konto tylko konto konkubenta jej matki. Matka dziewczyny sama pobiera z tytuły programu 500+ aż 2 500zł na swoją piątkę dzieci. Rodzina wzbogaca się miesięcznie o 3 500zł. Ładna wypłata prawda? Pomyśleć, że np górnik ciężko tyra pod ziemią narażając swoje życie, a tu wystarczyło tylko sobie dzieci "narobić".  
 

Ile zasiłku najwięcej można dostać na dziecko?

 
Z programu 500+ można dostać 500zł na dziecko, ale kwestia ile dostaniesz zależy od tego ile masz dzieci. Powiedzmy, że masz dwójkę dzieci - obydwoje z małżonkiem bądź małżonką pracujecie, więc dostaniecie 500zł na jedno dziecko. 500zł nie jest zawrotną sumą, ale jest odczuwalne - dla mnie np wystarczyłoby aby pokryć miesięczny koszt przedszkola. Ale są rodziny, które na programie 500+ zbijają majątek. Bowiem jeśli masz np 11 dzieci na które przysługuje zasiłek możesz dostać 5 500 złotych - tak jak pewna rodzina z Jawora na Dolnym Śląsku. I tutaj może się pojawić lęk - jedno dziecko za rok kończy 18lat, wypadałoby coś pomyśleć aby nie dostać za rok mniej - "może zróbmy sobie" kolejne dziecko. A może się uda i będą bliźniaki - będzie tysiąc więcej, będzie tysiąc więcej - jeeeeeah. 
 


Na co można wydać 500zł na dziecko?

 
Otóż jeśli jesteś nastolatką i nie masz na nową torebkę, to jeśli będziesz miała dziecko, a najlepiej dwójkę to będzie Cię stać na wiele torebek i nawet firmowych butów. Jeśli jesteś na głodzie alkoholowym bądź narkotykowym to mając kilka dzieci wygrałeś, bądź wygrałaś w totka.  A jeśli masz mało dzieci to "zrób sobie" jeszcze kilka - będzie więcej pieniędzy.
  
Jeśli masz tylko jedno, bądź dwójkę dzieci - pracujesz ciężko aby im zapewnić wszystkie podstawowe potrzeby. - Przegrałaś, przegrałeś - inni nie pracując dostają teraz po 3 000zł z tytułu posiadania dziecka, nierzadko zostawiając to dziecko samo sobie, a Ty? Pracując często ponad swoje siły - od rana do wieczora, kombinując jak zawieźć córkę na balet, opłacić zajęcia syna, zatankować samochód, opłacić ubezpieczenie, zrobić zakupy na obiad i jeszcze trzeba zapłacić ten nieszczęsny prąd, a w domu jeszcze tyle pracy. Po co to komu? Trzeba było "narobić sobie dzieci" i cały dzień imprezować "za państwowe".
 

Program 500zł na każde dziecko napędza patologię.

 
 
To jest moje zdanie. Wydaje mi się, że te największe sumy wpłyną do rodzin w których pieniądze w pierwszej kolejności nie pójdą na dziecko - chce się mylić, bardzo chce się mylić. Odpowiedzialne planowanie rodziny, planowanie przyszłości swoich dzieci w tym momencie przegrywa. Wydaje mi się, że w rodzinach gdzie są patologie program 500+ będzie napędzał - bardzo przepraszam za sformułowanie - "produkcje dzieci". Bo jeśli ja np wiem, że na chwile obecną nie mam warunków na kolejne dziecko - nie chce aby piątka moich dzieci mieszkała w jednym pokoju, jadła byle co i przebywała w nieciekawym otoczeniu, to jestem w stanie wstrzymać się z decyzją o dziecku. Nie oszukujmy się, czym jest to 500zł na dziecko? Kroplą w morzu potrzeb normalnej rodziny i nie jednokrotnie kroplą alkoholu w innych rodzinach....

   
 
Wpis napisany pod wpływem tego artykułu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuje za każdy komentarz :)

Instagram

Napis: Jestem na Instagramie
@Basiasmoter