Wybrane wpisy

Wpis

Co zrobić żeby włosy szybciej rosły? Czy obcinanie włosów przyspiesza ich wzrost? Rozdwojone końcówki

Od dziecka słyszałam, że jak będę podcinała końcówki to włosy będą szybciej rosły. Rozpoczęliśmy serię na blogu o tym jak przyspieszyć wzrost włosów i co zrobić aby włosy mniej wypadały, więc myślę że i temat podcinania końcówek jest tu bardzo ważny, tak samo jak utrzymanie włosów w dobrej formie.

 

Czy podcinanie końcówek przyśpiesza wzrost włosów?

Nie, skracanie włosów nie przyśpiesza i wpływa na wzrost włosów. Skracając włosy ujmujesz im z długości, ale bardzo często aby ruszyć do przodu trzeba zrobić kroczek, a czasami nawet skok do tyłu. Dlaczego? 

Rozdwojone końcówki

Przed zapuszczaniem włosów warto obciąć rozdwojone i kruche końcówki. Często nie zauważamy, że nasze włosy rosną ponieważ nie mamy takiej możliwości. Zniszczone końcówki same się kruszą przez co nasze włosy się skracają, a zniszczenie włosów idzie coraz bardziej do góry. W rezultacie nasze włosy są postrzępione i nie widzimy ich wzrostu. 

Jak często obcinać końcówki włosów?

Jeśli zależy nam na tym aby zapuścić włosy, nie powinnyśmy robić tego często. Lepiej obciąć raz - do "zdrowej" długości a następnie dobrze dbać o włosy i zabezpieczać końcówki przed rozdwajaniem.

Jakie badania wykonać gdy włosy wypadają?
Najpiękniejsze fryzury ombre.
 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Bardzo dziękuje za każdy komentarz :)

Instagram

Napis: Jestem na Instagramie
@Basiasmoter