Wybrane wpisy

Wpis

Moje złote rady jak robić piękne zdjęcia, czyli relacja z warsztatów fotograficznych Olympus

Taaaak ja też była na MeetBeauty i byłam jedną z tych którym udało się załapać na warsztaty fotograficzne Olympus. Walka o krzesła na warsztaty była ogromna :) Kto nie odświeżał poczty w chwili zapisów jak głupi nie miał szans się na nie załapać. Tak, ja odświeżałam ;) I nie żałuje...   
Wreszcie dowiedziałam się o co chodzi z tą przysłoną. Co to jest ISO, dlaczego ważny jest bilans bieli, o co chodzi z tymi literkami na pokrętęłku itd.... W sumie mogłabym Wam to wszystko opisać ale od tego są bardziej kompetentne źródła.

Ja chce Wam opowiedzieć o czymś w czym mnie te warsztaty upewniły. Nie liczy się czy masz małą cyfrówkę, czy mega lustrzankę - to nie aparat robi zdjęcia. Zdjęcia robi fotograf. Usłyszałam kiedyś, bądź przeczytałam (już nie pamiętam) takie słowa "Garnek za 6 tysięcy sam Ci rewelacyjnego obiadu nie ugotuje". Zgodzicie się prawda? W fotografii liczy się wyczucie aparatu, umiejętność uchwycenie chwili i obiektu a to wszystko idzie za praktyką, nie za jednym zdjęciem a za tysiącami zdjęć w różnych warunkach.

Bo z fotografowaniem jest tak jak z nauką czytania. Pierwsze powoli składasz literki przekręcając korbką i wybierając gotowe opcje. Czasami coś pozmyślasz i nawet wyjdzie Ci coś fajnego - jakieś zdanie lub wyraz. Ale tak naprawdę dopiero jak wyćwiczyć czytanie możesz właściwie akcentować zdania i podkreślać to co chcesz. Haaaa ale mi się w tym momencie coś przypomniało. Pamiętam jak ksiądz na religii w szkole średniej puszczał nam nagrania pt. "Seks poezja czy rzemiosło" :) A jak jest z tą fotografią? To od Twojego zaangażowania naprawdę zależy co Ci wyjdzie i jak ten Twój romans z aparatem się zakończy :) Będą z niego dzieci czy nie ;) ? U mnie powoli się rodzą :)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Bardzo dziękuje za każdy komentarz :)

Instagram

Napis: Jestem na Instagramie
@Basiasmoter