Żel micelarny, co to jest? Jaki warto kupić? Żel micelarny, a płyn micelarny, opinie.

Autor: Basia Smoter


Żel micelarny to kosmetyk z którym osobiście pierwszy raz spotkałam się chyba w ubiegłym roku. Pierwsze używałam kosmetyku, który nazywał się “emulsja micelarna” i na moje oko nie różniła się niczym od żeli, które teraz Wam przedstawię. Także po części nie wiem, czy ta różnica w nazwie jest czymś istotnym, czy fanaberią producenta. Nie wiem też, czy używałyście już żeli micelarnych? Co według Was jest lepsze: płyn micelarny, czy żel micelarny? Moje rozważania i opinie na ten temat znajdziecie poniżej.



żel micelarny clinique la roche posay





 




Żel micelarny opinie.


 


Aktualnie używam dwóch żeli micelarnych. Pierwszy to Clinique, Cleansing Micellar Gel + Light Makeup Remover, lekki żel do oczyszczania i demakijażu skóry, a drugi La Roche Posay żel micelarny do demakijażu. Jeśli śledzicie moje relację na prywatnym instagramie – basiasmoter. To dobrze wiecie, że żel micelarny z Clinique dostałam już jakiś czas temu w paczce od Clinique – tak swoją drogą uwielbiam prezenty od tej marki:) , a żel micelarny z La Roche Posay przywiozłam ze sobą z eventu właśnie La Roche Posay. Jednak powiem szczerze, już teraz na początku. Osobiście chętniej sięgam po płyny micelarne, niż żele micelarne. Mimo, że żele wydają mi się być bardziej wydajne. Mam również odczucie, że bardziej delikatne, to jednak przyzwyczajenie robi swoje. Nie zmienia to faktu, że te produkty są bardzo dobre i rzecz jasna zużyję je do końca. Trzeba zaznaczyć, że płyny micelarne i żele micelarne działają na tej samej zasadzie, dzięki zawartych w nich micelom – przyciągają i pochłaniają zanieczyszczenia. 


  


  

 żel micelarny










Jak używać żelu micelarnego?


 


Żel micelarny stosuję tak samo jak płyn micelarny. Nalewam odrobinę produktu na płatek kosmetyczny, rozcieram drugim płatkiem i delikatnie zmywam makijaż z twarzy. Niektórzy producenci zalecają przed zmywaniem twarzy płatkiem kosmetycznym z żelem micelarnym, delikatnie zwilżyć skórę twarzy wodą. Inni zalecają nakładać żel micelarny na twarz i delikatnie masować dłońmi, po czym ściągnąć nadmiar wacikiem. Tak naprawdę wszystko zależy od produktu. Nie zmienia to jednak faktu, że używanie żelu micelarnego jest bardzo prostą czynnością. Oczywiście tak jak w przypadku płynu micelarnego, twarz myjemy do czystego wacika – co czasami w moim odczuciu trwa “wieki”. Szczególnie wieczorami, kiedy marzę o łóżku, a muszę jeszcze zmyć makijaż. Chociaż doskonale wiecie, że częściej można mnie zobaczyć bez makijażu, niż z makijażem.


  




Jaki żel micelarny kupić?


 


Oprócz dwóch powyższych żeli micelarnych, do których linki wkleiłam Wam zaraz na początku tekstu, to myślę, że mogę śmiało polecić jeszcze produkty, innych marek. Wiadomo, każdy ma jakieś swoje ulubione firmy, prawda? Tołpa Rosacal Żel micelarny do mycia twarzy i oczuBielenda Zielona Herbata W żel micelarny do mycia twarzyGoCranberry Żurawinowy Żel MicelarnyClarena Anti Age De Lux żel micelarny do twarzy z diamentem i kawioremLirene Physio Micelarny Żel do Oczyszczania Twarzy z Błękitną Algą. Dodam jeszcze, że większość żeli micelarnych ma fizjologiczne dla skóry pH. Oznacza to, że nie trzeba w kolejnym kroku używać toniku. Czyli po zmywaniu makijażu, z czystym sercem nakładamy na twarz maseczkę lub krem. Właśnie sobie uświadomiłam, że wiszę Wam wpis z najlepszymi zestawami pielęgnacyjnymi dla każdego typu skóry. Postaram się, żeby był w najbliższym czasie – nie przegapicie go lubiąc Basia Smoter Blog na Facebooku – tam jak już wiecie informuję Was o każdym nowym wpisie. 


  


   


Na dzień dzisiejszy w temacie żeli micelarnych byłoby na tyle. Dajcie mi znać w komentarzach, czy używacie żeli micelarnych i płynów micelarnych? Które spisują się u Was lepiej? Do zobaczenia na instagramie i facebooku, Buziaki, Wasza Basia. 


 





Jeśli jesteś tu pierwszy raz, to podsyłam Ci linki do innych ciekawych wisów na blogu:


> Oczyszczanie skóry suchej. Kosmetyki do mycia skóry suchej.


> Najlepsza domowa maseczka na przebarwienia.


> Mycie twarzy olejami. Na czym polega?


> Majonez na włosy. Zobacz efekty tej maseczki.


> Domowa maseczka z żelatyny na zaskórniki.










Podobne posty

Napisz komentarz