Olejek do mycia twarzy, jak myć twarz olejkiem? Najlepsze olejki do mycia twarzy.

Autor: Basia Smoter


Olejek do mycia twarzy to hit w pielęgnacji, szczególnie jeśli chodzi o skórę wrażliwą – ale nie tylko. Warto zaznaczyć, że jeśli dopasujemy dobrze olejek do demakijażu, to w dużej mierze zapewnimy skórze nie tylko oczyszczenie, ale przede wszystkim kompleks pielęgnacyjny idealnie dobrany do jej potrzeb. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że gdy myjemy twarz samą wodą to nasza skóra nie jest doskonale oczyszczona, ponieważ tłuszcze i woda się nie łączą ze sobą. Oleje do mycia to idealne rozwiązanie, bo działają bardzo prosto: tłuszcze z łatwością rozpuszczają się w innych tłuszczach. Wygląda to tak: sebum z zanieczyszczeniami obecnymi na naszej skórze bardzo dobrze miesza się z nakładanymi olejkami, które z łatwością usuwamy ze skóry wraz z brudem. Mycie twarzy olejami to dobra metoda, ponieważ olejki nie ingerują w pH skóry w takim stopniu jak inne, bardzo często spotykane w kosmetykach detergenty. 


   

olejek do mycia twarzy





     


 



Mycie twarzy olejkiem.


 


Mycie twarzy olejkiem – lub jak kto woli olejowanie twarzy, niesie za sobą wiele korzyści. Jedną z nich jest fakt, że podczas mycia twarzy olejem z naszej skóry nie usuwamy całej warstwy sebum i nie mamy uczucia wyjałowienia skóry – myślę, że wiecie o co mi chodzi :). I teraz pojawią się pytania: dlaczego nie usuwanie całego sebum ze skóry jest dobre? A to dlatego, że sebum pełni m.in funkcję ochrony skóry i w momencie gdy nasza skóra się zorientuję – “całe sebum zniknęło” – to zacznie produkować tego sebum jeszcze więcej, aby sytuacja się nie powtórzyła 🙂 – wiem, że lubicie te moje obrazowe przedstawianie spraw. Sam masaż twarzy olejem, o którym przeczytacie niżej stymuluje naszą skórę do produkcji nowych komórek, w efekcie czego nasza twarz jest bardziej jędrna i elastyczna. Pamiętajmy jednak, że ważna w pielęgnacji jest systematyczność i nie ma cudów, które uczynią magie a’la skalpel chirurga w 4 minuty. Bardzo istotna jest tutaj też kwestia tego, że możemy olejki dobierać do potrzeb skóry. Gdy skóra jest problematyczna, bardziej podatna na niedoskonałości dodając określone olejki pomagamy się jej oczyścić. Naprawdę z czasem zauważysz, że olejowanie twarzy, czyli oczyszczanie twarzy za pomocą olejków to nie tylko usuwanie zanieczyszczeń ze skóry, a przede wszystkim ten element pielęgnacji, który w widoczny sposób wpływa na kondycje cery. 


     


  




Jak myć twarz olejem?


 


Pamiętajmy, że myjąc twarz olejem nie stosujemy jednego oleju, a ich mieszankę. Wspominałam o tym już we wpisie dotyczącym pielęgnacji i oczyszczania skóry tłustej oraz skóry suchej – jest to reguła wspólna dla każdej cery. Oleje możesz dobrać w taki sposób, aby działały na konkretne potrzeby skóry i co najważniejsze: te oleje wcale nie muszą być drogie. Może to być łatwo dostępny: olej słonecznikowy, olej jojoba, czy olej rycynowy, na który na blogu za raz będzie 1000 sposobów. Jak klikniecie w daną nazwę olejku to zobaczycie ich dostępność i cenę w rożnych sklepach. A jak klikniecie tutaj: zastosowanie olejku rycynowego – to zobaczycie do czego ja dodaję ten właśnie olejek. Mieszankę nakładamy delikatnie na twarz i delikatnie ruchami do góry wykonujemy przyjemny masaż twarzy. Poświęć temu minimum minute, dobrze?. Następnie zabierz w ręce swój ręczniczek do twarzy. Zakładam, że taki masz, a jeśli nie to zobacz jakie małe ręczniki są piękne: tutaj, tutaj, czy tutaj.  Ale to wcale nie musi być taki specjalny ręcznik, mogą to być zwykłe małe ręczniczki, takie jak te dziecięce, czy te.


 

mycie twarzy olejami





    




Olejek do twarzy, jak stosować?  


   


Jak już masz ten ręczniczek, czy jakąkolwiek bawełnianą ściereczkę do mycia twarzy – ja preferuje właśnie ściereczki. Moczysz ją w gorącej wodzie, lekko wykręcasz i przykładasz do twarzy na parę sekund. Dlaczego? Wcześniej podczas masażu olejkiem brud na skórze się rozluzował. Ciepła temperatura ręczniczka, czy ściereczki dodatkowo sprawi, że pory skóry się otworzą i będą łatwiejsze w oczyszczeniu. Następnie wycieramy twarz naszym ciepłym ręczniczkiem i jeszcze raz nakładamy olejek wykonując masaż twarzy – powtarzamy czynność od początku. W tym momencie oczyszczanie twarzy będzie jeszcze bardziej dokładane, ponieważ nasza skóra jest już lekko rozpulchniona. Tak samo nakładamy na nią cieplutki ręcznik, a następnie delikatnie wycieramy twarz. Szczerze, ja jestem zakochana w uczuciu ciepłego ręczniczka na twarzy. Dwukrotne powtórzenie tych czynności mi wystarczy, a jeśli Ty czujesz potrzebę, aby jeszcze raz powtórzyć proces mycia olejkami to proszę bardzo :). Jest to naprawdę bardzo przyjemne. Szczególnie gdy do olejków bazowych dodamy olejki eteryczne – które są niezastąpione w swoich właściwościach. Ale o tym opowiem Wam później.


 




Po skończeniu mycia twarzy olejkiem warto i nawet należy przepłukać twarz zimną wodą, lub nałożyć na nią dla odmiany chłodny ręcznik. Dlaczego? Jak wspomniałam wyżej: ciepło – tutaj ciepło ręcznika rozszerza pory – abyśmy mogły je dokładnie oczyścić. Zimny ręcznik natomiast będzie te pory nam przymykał, aby buźka wyglądała ładniej i nada jej elastyczności. 


 




Jeśli nie miałyście wcześniej styczności z myciem twarzy olejkami, może się to dla Was wydawać skomplikowane i czasochłonne. W praktyce jest to bardzo przyjemne i nie zajmuje dużo czasu. Skórę po takim oczyszczaniu warto tonizować. Tak oczyszczona twarz jest gotowa na przyjęcie kremu, lub ulubionego serum. 


   


 

jak myć twarz olejkiem





  



Mycie twarzy olejkiem – czy jest dla każdego? 


 


No właśnie, czy myć twarz olejkiem może każdy? Odpowiednie dobrane i zmieszane ze sobą olejki same w sobie nie powinny zaszkodzić. Dla właścicielek suchej skóry spiszą się idealnie, ponieważ nie przesuszą skóry i jej nie podrażnią, posiadaczkom skóry tłustej mycie twarzy olejem jest w stanie wyregulować wydzielanie łoju, a antybakteryjne olejki świetnie spiszą się przy cerach trądzikowych. Jednak gdy masz problemy z rozszerzonymi naczynkami, to szczerze mam mieszane uczucia do stosowania tej metody. Wiesz jak działają gorące okłady na Twoją skórę? Może się bardziej czerwienić, pocieranie szmatką podczas zmywania jej również nie pomoże. Jeśli będziesz w tym delikatna – to spoko, ale słuchaj przede wszystkim swojej skóry.


 


 


Jaki olej do mycia twarzy kupić? 


  


Skup się w pierwszej kolejności na wybraniu właśnie tych bazowych olejków. Wybierz dwa. Mogą to być oleje: awokado, jojoba, rycynowy, czy słonecznikowy. Tradycyjnie jeśli klikniesz w nazwy to się przeniesiesz do porównywarki cenowej. Natomiast jeśli masz np problemy z rozszerzonymi porami dodaj do swojej mieszanki kilka kropel olejku z drzewka herbacianego, który również działa przeciwzapalnie i aseptycznie – czyli pomaga się nam pozbyć drobnoustrojów wywołujących np różne choroby skóry. Zmieniając troszkę temat: mi olejek herbaciany pomaga odetkać nos. Natomiast dodanie olejku z rumianku świetnie spisze się dla skóry suchej i wrażliwej. I teraz wpadłam na pomysł, żeby napisać Wam konkretne przepisy/receptury na olejki do mycia twarzy. Co z czym zmieszać, aby uzyskać najlepszy efekt. Napisze Wam o tym w kolejnych wpisach, więc wejdźcie na Facebooka – Basia Smoter Blog i upewnijcie się, że już lubicie i obserwujcie, aby tego nie przegapić. Szkoda by było, prawda?


 


 


 


Jaki olejek do twarzy polecam?


 





Chcę Wam jeszcze pokazać trzy produkty, na które warto zwrócić uwagę, gdy np nie lubicie samodzielnie wykonywać kosmetyków i mieszać olejków. Pierwszy produkt to Olejek do demakijażu z Resibo. Markę Resibo bardzo lubię i bardzo cenie, dlatego też cieszę się, że mogę Wam ją polecać z czystym sumieniem. Olejek ten sprzedawany jest w zestawie z ręczniczkiem. Więc jest to już taki gotowy zestaw, który bez problemu może być zestawem prezentowym. Jeśli klikniecie w ten link to zobaczycie cenę i dostępność olejku do demakijażu Resibo. Ten olejek, to tak naprawdę mieszanka genialnych olejków. Ale wiecie co? Właśnie przepadłam, ponieważ w tym momencie weszłam Wam szukać linku, który wkleiłam wyżej i co zobaczyłam? Popatrzcie, jaki boski zestaw, nie tylko z tym olejkiem, zerknijcie na tą szkatułkę jest BOSKA! I ta zawartość – ahhh. 


 




Kolejny mega super gotowy olejek do mycia twarzy to ten olejek z Origins. Raz, że genialnie pachnie i jest to zdecydowanie mój zapach – obłędny. A dwa, te olejki w nim zawarte mają świetne właściwości, a na dodatek ma bardzo lekką dla skóry formułę. 


   


W tym momencie uświadomiłam sobie, że napisałam Wam, że pokażę tylko 3 produkty. A tak naprawdę olejków, które mogę Wam z czystym serem polecić jest sporo i możliwe, że napiszę o olejkach również osobny wpis. Taki ranking TOP 10 olejków do oczyszczania twarzy, dla różnych typów skóry. To będzie świetny temat. Tymczasem warto jeszcze przyjrzeć się olejkom z Iossi, na przykład wersja śliwka i morela jest świetna dla skóry suchej i zmęczonej. Natomiast wersja Konopia, świetna dla skóry problematycznej i tłustej. 




  






Przyznam szczerze, że liczyłam na to, że ten wpis będzie ciut krótszy – wszyło jak zawsze, ale cieszę się, że nie zrobiłam tego “po łepkach”. Jeśli chcecie poznać moje listy najlepszych olejków zarówno robionych jak i gotowych, które możecie kupić w drogeriachm czy w internecie, napisane pod kątem określonego problemu skóry. To bądźcie ze mną na Facebooku – Basia Smoter Blog – tam pierwsze poinformuję o tych wpisach , a moje życie prywatne możecie śledzić na prywatnym instagramie – basiasmoter. Nawet nie wiecie ile radości sprawiły mi Wasze komentarze na ostatniej relacji na żywo. Buziaki i do zobaczenia, Wasza Basia.







Jeśli jesteś tu pierwszy raz, myślę że te wpisy Cię zainteresują:


> Kruche paznokcie. Jak wzmocnić łamliwe paznokcie?


> Odkurzacz do wągrów – opinie. Jak używać?


> Maść ichtiolowa, na jaki trądzik działa? 


> Axotret efekty, czyli jak wyleczyłam trądzik.


> Sposób na rozdwajające się końcówki. Gorące nożyczki.


 

oczyszczanie twarzy olejami opinie













 














Podobne posty

Napisz komentarz