Przepis na mleko migdałowe. Jak zrobić mleko migdałowe w domu?

Autor: Basia Smoter


Przepis na mleko migdałowe jest bardzo prosty, a mleko, które uzyskamy jest pyszne Przy czym warto zaznaczyć, że to jest naturalny smak i nie jest w żadnym stopniu podkręcony chemią. Ja w mlekach roślinnych zakochałam, się w momencie, gdy moja cera “szwankowała” i coraz bardziej uświadamiałam sobie jaki syf jest w mleku krowim, kupowanym w kartonach, czy butelkach. A ustalmy sobie już na starcie jedno – nie jest w żadnym stopniu naturalne to, że dorosły ssak pije mleko zwierzęce. Mało tego – pije mleko innego ssaka. Mój ostatni wpis o przepisie na mleko z wiórek kokosowych cieszy się Waszym ogromnym zainteresowaniem, jeśli go jakimś cudem jeszcze nie widziałyście to kliknijcie tutaj. Zrobienie mleka roślinnego nie jest żadną filozofią i wcale nie musimy wydawać na nie fortuny w sklepie ze zdrową żywnością. Zresztą zerknijcie niżej.


 

prosty przepis na mleko migdałowe




 





Przepis na mleko migdałowe.


 


Do wykonania mleka migdałowego nie potrzebujesz nic więcej niż 150 gram migdałów (szklanka migdałów) i litr wody(4 szklanki wody). Ja lubię tą proporcje 1:4. Niezastąpiony jest tu również blender, czy robot kuchenny z dużą mocą. Ja użyje Thermomixa. Pierwsze co musisz zrobić to szklankę migdałów zalać do pełna wodą i odstawić na około 6-8 godzin. Następne migdały opłukujemy pod bieżącą wodą. Opłukane migdały mielimy, bendujemy. Ja robię to przez 10 sekund na obrotach 10. Następnie dodaje do zmielonych migdałów wodę, jest to ten litr o którym Wam wspomniałam za raz na początku. I wszystko ze sobą jeszcze raz mieszam na wysokich obrotach. U mnie jest to jedna minuta obroty 10. 


 





Takie mleko jest na tyle fajne, że możesz podkręcać jego naturalny smak w zależności od upodobania. Możesz dodać wanilii, lub zrobić bardziej jesienną wersję mleka z cynamonem. Ja dodałam syropu z agawy.


  

 
jak zrobić mleko migdałowe



  





Bardzo lubię miksować mleko migdałowe z płatkami owsianymi, jabłkiem i cynamonem –  mega pyszny i mega zdrowy napój na jesień. Jak chcecie to mogę podać Wam dokładane proporcje w kolejnym wpisie. Interesują Was takie naturalne, szybkie i pyszne napoje? Jeśli tak to obserwujcie bloga i upewnijcie się, że lubicie Basia Smoter Blog na Facebooku – tam informuję Was o każdym nowym wpisie na blogu.


 





Ale wróćmy do robienia mleka migdałowego, gdy woda jest już zmiksowana razem z migdałami to musimy musimy migdały odcedzić od mleka. Ja to robię za pomocą takiej gazy kupionej w aptece. Jednak jak zobaczysz na zdjęciu, gaza mi troszkę uciekła i drobinki migdałów wpadły do mleka. Oczywiście, mogłam to odcedzić raz jeszcze :). 




Co zrobić z mleka migdałowego?





Mleko może nam posłużyć do robienia napojów, do zabielania kawy, ja na mleku roślinnym robię też naleśniki, gofry czy jaglankę. Możecie spróbować mleka roślinnego w wypiekach. Jest to super sprawa i naprawdę jest o niebo pyszniejsze niż mleko krowie. Co zrobić z pozostałymi migdałami, a właściwie papką po nich? Wyrzuć, albo potraktuj je jako dodatek do ciasteczek, serka, czy śniadania :).


 


Tradycyjnie wklejam Wam też kilka ciekawych linków. Przypominam, że moje życie prywatne możecie śledzić na instagramie – basiasmoter, a blogowe nowości na facebooku – Basia Smoter Blog. Do zobaczenia, Wasza Basia.


 


> Przepis na moje ulubione bananowe gofry.


>  Zobacz mega pyszny dżem z truskawek i jabłek. 


> Prosty i niebiański deser z borówek. Przepis.


> Puszące się włosy? Poznaj niezawodny sposób.


> 5 kosmetyków, które mają największy wpływ na urodę. 



przepis na mleko migdałowe










Podobne posty

Napisz komentarz