Zmarszczki pod oczami, zmarszczki mimiczne. Co na zmarszczki? Czy można je spłycić? Domowe sposoby, zabiegi, kwas hialuronowy, kosmetyki.

Autor: Basia Smoter


Zmarszczki pod oczami, zmarszczki mimiczne – pojawiają się szybciej niż o nich pomyślimy. A pomyśleć powinniśmy o nich najpóźniej w wieku 21 lat. Jak wiadomo kremy pod oczy to w dzisiejszych czasach obowiązek. Producenci obiecują wygładzenie i likwidacje zmarszczek, ale czy jest to możliwe za pomocą kremu? Zmarszczki to problem, który w pierwszej kolejności zauważą kobiety z cienka skórą. Więc jeśli masz dajmy na to 24 lata i pojawiły się u Ciebie zmarszczki pod oczami i zmarszczki mimiczne, może wydawać się to dla Ciebie dosyć dziwne, ponieważ Twoja przyjaciółka w tym samym wieku nie ma ani jednej zmarszczki. Spowodowane może to być tym, że Twoja skóra jest cienka, sucha i pewnie bardzo wrażliwa. A skóra koleżanki jest grubsza i tłusta – przez to zmarszczki pojawią się u niej później. Ale tak naprawdę problem zmarszczek – powstawania ich i ich redukcji jest dosyć bardziej złożony. Ale nic się nie bój,  jeśli już należysz do grona moich ukochanych naczelniczek lubiąc Basia Smoter Blog na Facebooku doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że wszystko opisuje w przystępny sposób, bez względu na to czy jest to opis najlepszych nowości na rynku, czy właśnie wpis z bazy wiedzy o zmarszczkach :). 


    



zmarszczki pod oczami


  




 




Przyczyny powstawania zmarszczek.


 


Jeśli zastanawiasz: co powoduje zmarszczki i jak powstają zmarszczki mimiczne, zmarszczki na czole, czy pod oczami – to już Ci wszystko objaśniam. Warto jednak już na początku zaznaczyć, że im jesteśmy młodsze i nasza skóra również, tym łatwiej jest nam ją zregenerować. Więc, nie zwlekamy tutaj, że zmiany zaczynamy od poniedziałku. Bo skrzywdzimy tylko samych siebie i swoją najważniejszą wizytówkę – swoją twarz. I nie mówcie mi, że wygląd nie jest ważny – jest cholernie ważny, to on robi pierwsze wrażenie i niejednokrotnie jest kartą przetargową. A Ty do niego również przywiązujesz znaczną wagę – skąd wiem? Nie zaprzeczysz. Czytasz ten wpis i dużo nas ze sobą łączy – chcemy wyglądać jak najdłużej młodo.  


  










Co to są zmarszczki?





Zmarszczki to nic innego jak załamanie szkieletu skóry stworzonego z włókien kolagenu i elastyny. Ale jak to wytłumaczyć na “chłopski rozum”? Na pewno nie raz przechodziłyście obok kałuży, która ulokowana była bezpośrednio na ziemi. Gdy jest pełna wody, jej dno jest nawilżone i jednolite. Powoli wysychając, paruje z niej woda. Aż do momentu gdy wyparuje cała i w tym momencie już brak wody w kałuży powoduje, że resztki wilgoci parują z jej dna. Na skutek tego, dno kałuży staje się suche, przypomina popękaną skorupę z widocznymi mniejszym lub większymi rowkami – podobnie powstają załamania szkieletu skóry czyli zmarszczki. I już teraz możesz się domyślić, bo jesteś bardzo mądrą kobietą, zmarszczki bardzo często powstają na skórze suchej i odwodnionej, bez odpowiedniej pielęgnacji i stosowania filtrów UV. 


  







Zmarszczki mimiczne. 


 


Zmarszczki są nieuniknione, gdy wyrażamy emocje twarzą. Śmiejemy się, płaczemy, ziewamy, martwimy, jesteśmy zaskoczone, czy nawet jeśli malujemy rzęsy – zauważyłyście, że wtedy podnosicie brwi do góry i lekko marszczy się czoło? 🙂 Każdy to robi. To jest normalnie i nie da się temu zaprzestać. Tylko z czasem nasza skóra jak plastelina formuje się do kształtu. A fakt, że kolagenu i elastyny z każdym dniem w naszej skórze jest coraz mniej działa na naszą niekorzyść. Warto więc zadbać o rozluźnienie naszych mięśni twarzy i “uformowanie plasteliny”. Pomocny w tym jest masaż twarzy. Nie mówię tutaj, że musisz codziennie po godzinie stać przed lustrem i wykonywać masaż twarzy. Zwróć uwagę na to, jakimi ruchami wykonujesz demakijaż, myjesz twarz i nakładasz kremy – lekko masując przy tym skórę. Pamiętaj, że chaotyczne mycie twarzy i naciąganie jej nie wpływa dobrze na wizerunek. I w tym momencie uświadomiłam sobie, że poświęcę kolejny wpis na to jakimi ruchami najlepiej wykonywać demakijaż, myć twarz i wmasowywać kremy – są to proste czynności, a mają naprawdę spore znaczenie nie tylko na wchłanialność i działanie kosmetyków ale również na profilaktykę przeciwstarzeniową. O wpisie poinformuje tradycyjnie na blogowym Facebooku, więc z pewnością go zauważycie i nie przegapicie lubiąc Basia Smoter Blog. Być może, to wiedza i odpowiednia aplikacja odpowiednich kosmetyków sprawiła, że wyglądam podobno dużo młodziej niż wskazuje na to data w moim dowodzie osobistym. Ponieważ to właśnie odpowiednie pobudzanie mięśni podczas takich czynności jak mycie twarzy, nakładanie kosmetyków, czy demakijaż wpływają na dużo późniejsze powstanie nie tylko zmarszczek mimicznych, ale i zmarszczek grawitacyjnych. A co to są te zmarszczki grawitacyjne? Jak powszechnie wiadomo – wszystko co niećwiczone, ma nie uformowanego kształtu i wiązań z czasem leci w dół. Mowa tutaj nie tylko o pośladkach, czy piersiach, ale np o policzkach, podbródku czy powiekach. Ale tak jak wspomniałam, przy okazji kolejnych wpisów będziecie jeszcze bardziej świadome odpowiedniej pielęgnacji i walki ze zmarszczkami i codziennymi problemami starzenia się skóry – wystarczy, że obserwujecie bloga. 


  


 


Zmarszczki związane z fotostarzeniem. 


 


Im skóra ma jaśniejszy odcień tym wygląda młodziej. Ale jak wiadomo w dzisiejszych czasach jest kult opalenizny. Ja kiedyś sama chodziłam do solarium, nie zależało mi na ochronie UV, a na przyśpieszaczach. Wiecie co? Patrząc tak z boku nie stwierdzam, że byłam pusta – bo wartości jakie człowiek sobą reprezentuje nie ocenia się przez kolor skóry. Ale mogę świadomie powiedzieć, że byłam dnem dbania o siebie. To działa na tej zasadzie, że chcesz dla siebie jak najlepiej, chcesz być lepiej postrzegana, nie świecić bladymi nogami i idziesz na solarkę i krzywdzisz tym swoją skórę, siebie, swój portfel – a opalenizna i tak za chwilkę zniknie. Wtedy byłam dnem wiedzy kosmetycznej, nie miałam pojęcia o funkcjonowaniu skóry. Mimo tego, że nasłuchałam się od rodziców, że solarium jest nie zdrowe. Oj, nie byłam do końca poprawnym dzieckiem – ale przez to, teraz doceniam to jak bardzo mnie rodzice kochają i zawsze się bardzo o mnie martwili. Ale wróćmy do aspektu urodowego. Co powoduje brak odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej i nadmierna ekspozycja na UV? Nie rozwodzę się tutaj nad rakiem skóry, oczywiście zmarszczki, plamy pigmentacyjne na skórze, skóra jest mało elastyczna, bez życia, szybciej ulega grawitacji, staje się skorupą i “dnem kałuży” wyżej omówionej. Reasumując: ja już prawie 6 lat się nie opalam. A jeśli już wychodzę, zażyć sobie witaminy D, to ze sporym filtrem. Nie po to jest teraz tyle technik i produktów, które polepszają nasz wygląd i nadają zdrowej opalenizny żebyśmy miały sobie niszczyć skórę :).  A o sposobach na bezpieczną opaleniznę, też z pewnością Wam opowiem i to jeszcze przed sezonem letnim.


  


  


Zaznaczę tutaj, że na efekty fotostarzenia – żaden drogeryjny kosmetyk nie pomoże. Jeśli chcecie widocznych efektów musicie się udać na mezoterapię, laseroterapię, fale radiowe czy mocne kwasy. I tutaj Was uczulam – zauważyłam chorą tendencje na samodzielne wykonywanie sobie kwasów w domu. Przez osoby, które wiedzę na ten temat czerpią z różnych for i grup – NIE RÓBCIE KWASÓW NA WŁASNĄ RĘKĘ – jeśli tyko taka wiedza jest Waszą podstawą. Możecie sobie wyrządzić naprawdę wielką krzywdę. A jeśli chodzi o inwazyjne zabiegi w gabinetach kosmetycznych – wybierajcie tylko te sprawdzone. Bo nie raz warto wydać to 100 zł więcej, niż później 300 zł na leczenie dermatologiczne, okulistyczne, czy Bóg wie jeszcze jakie. A i koniecznie zabierajcie po takich wizytach paragony – bo tylko wtedy w razie czego będziecie miały dowód wykonanego zabiegu i uzyskacie odszkodowanie. A tak poważnie: mam nadzieję, że chodzicie tylko do dobrych gabinetów gdzie wszystko jest wykonywane w sterylnych warunkach, wysterylizowanymi narzędziami – bo niestety o to jest nadal ciężko. Często właśnie za niższą ceną stoją takie mankamenty. Nie chcesz się chyba zarazić gromowcem, czy jakąś bakterią którą na skórze miało kilka innych kobiet z poprzednich zabiegów?


    


 


Kosmetyki na zmarszczki


  


Czy kosmetyki na zmarszczki działają? 🙂 Oj, kosmetyki w dużej mierze działają zapobiegawczo. Ale muszę przyznać, że te produkty mają i tak coraz to lepsze składy i działania. Jeśli chodzi o usuwanie zmarszczek to najbardziej zadowalające efektem uzyskamy podczas zabiegów medycyny estetycznej. To właśnie w takich gabinetach i dobrych gabinetach kosmetycznych jesteśmy w stanie wejść w głąb skóry. Kremy na zmarszczki są w stanie pomóc gdy mowa o zmarszczkach powstałych na skutek odwodnienia naszej skóry. Jeśli miałabym polecić jakieś dobre kremy na zmarszczki pod oczami. Mogę w szczególności zarekomendować te dwa kremy z Este Lauder: pierwszy to jest  Estee Lauder Revitalizing Supreme Eye Krem pod oczy  i Estee Lauder Advanced Night Repair Eye Odmładzający Krem pod Oczy, które zregeneruje i odżywki naszą wrażliwą skórę pod oczami przez noc. A jeśli chodzi o dermokosmetyki, czyli te które możecie spokojnie kupić w aptece Warto przyjrzeć się Avene Physiolift Yeux Oczy Krem pod oczy, oraz pokazywanemu już nie raz na moim blogu serum pod oczy Pure by Relash




  


  


Pamiętajmy, że na proces powstawania zmarszczek tak naprawdę wpływ ma wiele czynników, może to być niepozorne spanie na boku, nie tylko palenie papierosów ale i przebywanie w dymie tytoniowym, zanieczyszczone powietrze, geny, budowa oka, stres, zbyt mała ilość tłuszczu pod skórą, brak odpowiedniej pielęgnacji i nawilżenia skóry, odwodnienie organizmu czy wspomniany wyżej brak stosowania filtrów przeciwsłonecznych. Zmarszczki są jednak nieuniknione w naszym życiu, czasu długo oszukiwać się nie da. Z każdym kolejnym wpisem na blogu przekonacie się, że odpowiednią profilaktyką i prawidłowym dbaniem o skórę możecie sprawić, że zmarszczki pojawią się później i będą maksymalnie płytkie. Więc zachęcam Was do obserwacji bloga i śledzenia najlepszych nowości kosmetycznych i porad urodowych na Facebooku – Basia Smoter Blog, oraz na moim prywatnym Instagramie – basiasmoter. Tradycyjnie podsyłam Wam również kilka ciekawych linków. Jeśli ich nie widzieliście – warto zerknąć. Miłego dnia, Wasza Basia.


  






Jak się pozbyć wągrów. Zobacz lekcję pierwszą 😉 


Jak wygładzić puszące się włosy w kilku krokach.


> Alkohol w kosmetykach – czy jest się czego bać? 


Podrażnienia po goleniu. Jak z tym walczyć? Sposób na czerwone kropki.


Moje nowe, ulubione matowe pomadki. Zobacz te piękne kolory.


Najczęstsze problemy z hybrydą. Poznaj ich rozwiązanie.



  


  


  












Podobne posty

Napisz komentarz